W terminie 1-14 lipca 2019 młodzież z województwa łódzkiego uczestniczyła w organizowanym przez OW ZOSP RP woj. łódzkiego obozie Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych.

W trakcie trwania obozu dzieci uczyły się m.in. jak udzielać pierwszej pomocy, musztry oraz przygotowywali do zawodów CTIF. Znalazł się też czas na wycieczkę, przejażdżkę kolejką i spacer nad morze.

Zawodami CTiF podsumowaliśmy obóz szkoleniowo- wypoczynkowy Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych województwa łódzkiego i tak w grupie dziewcząt klasyfikacja końcowa wyglądała następująco:

I miejsce zajęła sekcja 4

II miejsce sekcja 8

III miejsce sekcja 6

IV miejsce sekcja 9

W grupie chłopców :

I miejsce sekcja 5

II miejsce sekcja 10

III miejsce sekcja 2

IV miejsce sekcja 3

V miejsce sekcja 1

VI miejsce sekcja 7

Kadrę obozu stanowili: Włodzimierz Czech, Jan Dudek, Jarosław Jurowski, Stanisława Felczyńska, Małgorzata Całka, Monika Łuszkiewicz, Agnieszka Gnych,Marek Dąbrowski, Dorota Bagińska, Małgorzata Karcz, Bogusława Jurowska.

Podczas uroczystego apelu podsumowującego obóz wręczone zostały medale, puchary, odznaki MDP oraz upominki dla młodzieży.

W imieniu młodzieży i własnym dziękujemy Panu Komendantowi obozu Druhowi Włodzimierzowi Czechowi oraz wszystkim opiekunom za wytrwałość, pomysłowość i pełne zaangażowanie w opiekę nad dziećmi. Za treningi, szkolenia ale również za wycieczki, konkursy i poszukiwania.

Serdecznie dziękujemy za wspaniałe chwile i do zobaczenia za rok👏🚒😄